Teenused
Pakume alljärgnevaid teenuseid
Osutame teenuseid Töötukassa ja Sotsiaalkindlustusameti poolt suunatud klientidele tasuta, kõigile teistele soovijatele vastavalt meie hinnakirjale.
Psühholoog nõustab ja osutab teraapiat psühholoogiliste probleemide, elukriiside või muude eluraskuste korral. Vajadusel viiakse läbi erialased testid, mis aitavad selgitada meeleoluseisundit. Koostöös püstitatakse eesmärgid, nõustamise ja teraapia käigus leitakse võimalikud lahendusteed.
Psühhiaater tegeleb vaimse tervise probleemidega, aidates taastada või säilitada elurõõmu ja igapäevast toimetulekut. Sagedasemad psüühikahäired on meeleolu-, ärevus-, kohanemis- ja sõltuvushäired.
Visuaalkunstiteraapias kasutatakse klienditöös erinevaid visuaalkunsti vahendeid ja tehnikaid. Enese väljendamine läbi joonistamise, maalimise, graafika, skulptuuride ja kollaažide tegemise saab aidata kliendil tema toimetulekut toetada, arenguks vajalikke ressursse otsida ja leida ning püstitatud konkreetsete eesmärkideni jõuda.
Muusikateraapia on üks loovteraapia liikidest, kus kasutatakse muusikalisi väljendusvahendeid teraapiavormina. Muusikateraapia rakendusvaldkonnad on limiteerimata ning on väga laiaulatuslikud- seda saab rakendada näiteks enesearenguna endaga sügavama kontakti leidmiseks, füüsilise või vaimse tervise säilitamiseks.
Liikumis- ja tantsuteraapia terapeutilises protsessis on eneseväljenduse vahendiks inimese enda keha. Teraapias lähtutakse kliendi konkreetsetest vajadustest ning põhimõttest, et muutused liikumises viivad muutusteni käitumises.
Füsioteraapia teenuse raames lähtutakse kliendi terviseprobleemist, hinnatakse hetkeseisundit ja funktsionaalseid võimeid ning kavandatakse eesmärgipärane tegevus individuaalse harjutusprogrammiga. Teenuse lõpus hinnatakse koostöös kliendiga tegevuse tulemuslikkust.
Psühhoteraapia eesmärk on muuta häirunud käitumis- ja mõtteviise, leevendada valu ning toetada emotsionaalset arengut ja heaolu. Psühhoteraapiasse pöördutakse sooviga muuta oma elu segavaid, tegutsemist takistavaid tundeid, mõttemalle ja käitumisviise.
Õe teenusel keskendutakse kliendi tervislikule seisundile, tema eluviisile ning igapäevaelu harjumustele. Teenuse kasutamise sagedamini esinevateks teemadeks on kroonilise valuga toimetulek ning haigusteadlikkuse tõstmine.
Logopeedi teenusel tegeletakse kommunikatsioonivõime (suulise ja kirjaliku kõne loome, mõistmisoskuse ning mitteverbaalse suhtlemise) parandamise ja/või arendamisega ning neelamisfunktsiooni kujundamise ja/või taastamisega.
Sotsiaaltöötaja tegeleb nii nõustamise kui ka konkreetse abi osutamisega. Teenust võivad lisaks üksikisikule saada temaga seotud lähedased. Vajadusel tegeletakse kliendivõrgustiku aktiveerimisega. Sotsiaaltöötaja nõustab ja juhendab sotsiaalsete probleemide ning õppe, töö ja/või elukohaga seotud küsimuste korral.
Eripedagoog uurib ja kaardistab lapse või täiskasvanu võimalikud erivajadused. Eripedagoogi teenuse ampluaa on lai – nõustatakse haridusküsimustes, hinnatakse koolivalmidust, sh kirjutamise ja lugemise eeloskusi, uuritakse õpitaset, kujundatakse õpioskusi, arendatakse nii kognitiivseid (taju, mälu ja mõtlemine) kui sotsiaalseid oskusi.
Tegevusterapeudi teenuse käigus toetatakse kliendi füüsilist ja psüühilist arengut, õpetades tegevusvõime säilitamiseks ning edendamiseks igapäevaelu toiminguid. Teenusel keskendutakse näiteks riietuma, pesema, sööma, hügieenitoiminguid sooritama jne.
Kogemusnõustamise eesmärk on kliendi elukriiside, puude või tervisehäirega toimetuleku toetamine, motivatsiooni ja enesekindluse suurendamine. Teenust osutatakse isiku poolt, kellel on konkreetse haiguse, puude või elukriisi läbimise tõttu isiklik taastumise kogemus ja kes on läbinud kogemusnõustaja väljaõppe.